Dzīves stila pārmaiņas, kas palīdzēs apkārtējai videi

Ekoloģisks un videi draudzīgs dzīvesveids mūsdienās ir visai aktuāls. Daudzi vēlas gan uzlabot savu veselību un dzīves kvalitāti gan arī dot ieguldījumu apkārtējās vides saudzēšanā. Diemžēl pilnībā ekoloģiska dzīvesveida ievērošana 21. gadsimtā ir gandrīz neiespējama. Katrs no mums atstāj savu ekoloģisko pēdu, jo mēs visi patērējam resursus un radām piesārņojumu. Pilnībā no kā tāda izvairīties mēs neveram, taču ir daudz dažādu veidu, kā mēs varam palīdzēt videi, būtiski nemainot savu ikdienu.

1. Līdz minimumam samaziniet automašīnas izmantošanu
Tieši transporta līdzekļu radītās izplūdes gāzes ir tās, kas rada vislielāko CO2 izmešu daudzumu. CO2 un citas gāzes ir galvenie siltumnīcas efekta un globālās sasilšanas izraisītāji, tāpēc ir ļoti būtiski samazināt katra cilvēka atstāto oglekļa dioksīda pēdu. No visiem transporta veidiem nereti vislielāko piesārņojumu rada tieši personīgā motorizētā transporta izmantošana. Protams, ir situācijas, kad izmantot personīgo transportlīdzekli ir izdevīgi, vai pat tā ir vienīgā racionālā opcija, taču vajadzētu rūpīgāk izvērtēt alternatīvas un site de comparație a împrumuturilor în România. Piemēram, ja jāmēro nelieli attālumi, varat auto aizvietot ar velosipēdu vai iešanu kājām. Ja vienam jāmēro lieli attālumi, labāk izmanto sabiedrisko transportu. Alternatīvu ir daudz, ir tikai jāprot izvērtēt, kas ir labākais risinājums katrā konkrētajā situācijā, lai CO2 izmešu daudzums būtu pēc iespējas mazāks.

2. Samaziniet gaļas patēriņu
Mūsdienās visai populārs ir arī veģetārisms, tomēr ne visiem šāda opcija ir pieņemama. Daudzi vēlas lietot uzturā gaļu un nelielos daudzumos, veselības nolūkos tas pat būtu vēlams, tomēr jāsaprot, ka gaļas industrija patiešām nodara ļoti lielu ļaunumu videi. Nav runa par dzīvnieku nogalināšanu tiešā veidā, bet gan daudzajām blakus ietekmēm. Pirmkārt, mūsdienu gaļas industrija veicina cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, jo tie tiek turēti nepieņemamos apstākļos, neievērojot nekādas sanitāra normas. Daudzi dzīvnieki ir spiesti dzīvot šauros būros un tie ir pakļauti pārbarošanai, hormonu injekcijām utt. Otrkārt, mājlopu audzēšana arī ir pamats siltumnīcas efekta izraisīšanai, jo lopkopība rada metāna un citu gāžu izdalīšanos. Treškārt, lopkopība ir iemesls zemes noplicināšanai un ekosistēmu izjaukšanai. Samazinot gaļas patēriņu, jūs pozitīvi ietekmēsiet lauksaimniecības nozari.

3. Pērciet ekoloģiskus produktus
Ļoti liela nozīme ekoloģiska dzīvesveida ievērošanā ir ekoloģisku produktu patēriņam. Godīgi sakot, izvēlēties tikai ekoloģiskus produktus, nav viegls uzdevums. Pirmkārt, ekoloģiskie produkti nereti ir dārgāki, nekā neekoloģiskie un otrkārt, ne viss, kas saka “eko” patiešām arī par to liecina. Lai saprastu, vai produkts patiešām ir ekoloģisks t.i. dabīgs un videi draudzīgs, ir rūpīgi jāizlasa produkta aprakts, jāizpēta sastāvdaļas un jāpievērš uzmanība marķējumiem. Bez tā visa nav iespējams noteikt, vai tiešām produkts ir ekoloģisks vai nē.

4. Taupiet resursus
Tāpat ļoti būtiski ir prast taupīt resursus. Mums šķiet pašsaprotami tas, ka pa krānu tek ūdens, no rozetēm nāk enerģija un visu pārējo var nopirkt veikalā, taču visi resursi uz pasaules ir ierobežoti un tieši nelietderīga resursu izmantošana ir tā, kas rada badu, nabadzību, negatīvas izmaiņas dabā un klimata pārmaiņas. Lai no tā izvairītos ir rūpīgi jāpiedomā pie tā, kā mēs patērējam sev pieejamos resursus. Piemēram, ūdeni var taupīt, retāk lietojot veļasmašīnu un trauku mazgājamo mašīnu. Elektrību var taupīt vienmēr izslēdzot gaismu un citas elektropreces, kad tās nav vajadzīgas, kā arī nepatērējot vampīrisko enerģiju. Ēdienu var taupīt, plānojot maltītes un pērkot tikai tos produktus, kas patiešām ir nepieciešami. Variantu ir daudz, tikai jāprot saskatīt, kurt tieši jūs resursus izmantojat nelietderīgi.

5. Izglītojiet sevi un citus
Visbeidzot, veltiet laiku tam, lai sapratu, kas ir ekoloģiski un kas nav. Daudzi pat nenojauš, kā pašsaprotamas lietas var ļoti negatīvi ietekmēt dabu un apkārtējo vidi. Piemēram, tāds sīkums kā plastmasas maisiņu izmantošana var radīt neiedomājamu piesārņojumu un tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc mūsdienās jūras un okeāni ir kļuvuši teju toksiski. Tas ir tikai viens no piemēriem. Izglītojieties un iemācieties, kā dažādu produktu patēriņš var ietekmēt gan jūsu pašu veselību, gan dabu. Tāpat, padodiet šo informāciju tālāk, lai zaļi domājošo cilvēku būtu arvien vairāk un kopā mēs varētu panākt patiešām pozitīvas pārmaiņas.

Rakstu sagatavojis portāls imprumutacum.ro.