Finanšu plānošana pirms ģimenes pieauguma

Pirms bērna ienākšanas šajā pasaulē, ir jāsagatavojas. Ne tikai ir tam jābūt gatavam, bet arī jānopērk visas vajadzīgās lietas, kuras iepriekš nebija bijušas vajadzīgas. Tā pat par šīm lietām ir jārūpējas pirms bērniņa piedzimšanas, lai visu uzmanību varētu pievērst viņa aprūpei. Tādēļ uzsvērsim dažas lietas, kas jāapdomā pirms bērniņa plānošanas, jo ar bērna piedzimšanu jums būs vairāk pienākumu, nekā agrāk. Informācija tapusi sadarbībā ar www.kredit247.com.ua.

Ja esat gaidībās, vai plānojat bērniņu, tad jāizvērtē, vai vieta, kur pašlaik dzīvojat būs mazulim piemērota. Tā pat jāsaprot, vai mājoklis nebūs par mazu, vai būs viegli nokļūt līdz mājoklim, ja bērnu pārvieto ratiņos, kā arī vai bērnam mājas apkārtne nebūs pārāk bīstama. Neskatoties uz to, ka pirmo gadu mazulim būs jāpavada jūsu guļamistabā, ir svarīgi izdomāt, vai pārvākties uz jaunu māju. Ja bērniņa augšanas procesā izdomājat pārvākties, tas var nebūt ērti ne tikai jums, bet arī pašam bērnam. Tādēļ jāapsver doma pārvākties uz jaunu mājokli jau pirms bērniņš ir ienācis šajā pasaulē. Ja bērns ir jānēsā uz rokām, tad pārcelšanās process būs daudz grūtāks. Kāpēc gan neiegādāties savu mājokli, ja finanses to atļauj, bet, ja vēlaties izveidot ģimeni, tad varbūt jāpārskata savas finanses, lai sanāktu iegādāties pašiem savu mājokli. Ja dzīvojat īres dzīvoklī, tad ar bērnu tas ir nedroši, jo bieži vien ir dzirdēti stāsti par ģimenēm, kuras tiek izliktas uz ielas mājas īpašnieka vajadzību dēļ. Tā pat šis var būt lielisks iemesls beidzot pārcelties no pilsētas centra uz mazpilsētu, kur bērns varēs iziet svaigā gaisā paspēlēties zaļā zālē, nevis blakus ielai spārdīt bumbu pilsētā.

Pirms bērns ienāk šajā pasaulē, ir jāizvērtē, vai jūsu pašreizējā mašīna ir bērnam piemērota. Jāatceras, ka bērns būs jāpārvadā sēdeklītī, kā arī ir nepieciešama vieta lielajiem ratiem, kuri pie vajadzībām jāņem līdzi. Arī ja tiek plānoti tālāki izbraukumi, jārēķinās, ka līdzi jāņem vairāk mantu, jo bērnam sasmērēties un sasmērēt otru cilvēku ir ļoti viegli. Tādēļ, ja automašīna neatbilst ģimenes vajadzībām, tad jau laicīgi jāapdomā, vai pašreizējā mašīna nav jāpārdod un jānopērk ģimenes auto (таблицы). Šis auto, iespējams, nebūs tik izveicīgs un kompakts, bet tas neradīs lieku stresu jaunajā ģimenē.

Kaut gan šķiet, ka bērnudārzā bērnam jāiet pēc ļoti ilga laika, par to jādomā jau pirms bērna ienākšanas pasaulē. Jaunie vecāki savus bērnus parasti bērnudārzā sāk laist ap 2 vai 3 gadu vecumu. Toties jau laicīgi ir jāapzinās, kādi bērnudārzi ir pieejami jūsu apkārtnē, kā arī cik tie varētu izmaksāt. Ja vēlaties, lai bērns ietu privātajā bērnudārzā, tad jau laicīgi jānoskaidro, kāda varētu būt mēneša maksa. Tā pat jāapzinās ģimenes budžets pēc bērniņa piedzimšanas. Internetā arī ir iespēja apskatīt atsauksmes, lai izvērtētu, vai tieši šis bērnudārzs ir jūsu bērnam piemērots, kā arī vai atbilst jūsu iecerēm. Nevajadzētu aizmirst arī par to, ka pilsētās aizvien ir jāstāv rindā uz bērnudārzu. Ja esat izlēmuši, kurā bērnudārzā savu atvasi laist, tad būtu jāpiesakās jau uzreiz pēc bērna piedzimšanas.