Organiski un ekoloģiski produkti, kas lieliski noder mājokļa tīrīšanai

Mūsdienās teju katru otro tīrīšanas līdzekli rotā uzraksti “eko” vai “bio”, bet tie nereti ir maldinoši. Vairums ķīmisko tīrīšanas līdzekļu ir kaitīgi gan cilvēka veselībai, gan apkārtējai videi. Protams, ir arī tīrīšanas līdzekļi, kas patiešām nesatur izteikti kaitīgas vielas, tomēr, šāda veida produkti nereti ir ievērojami dārgāki nekā tradicionālie tīrīšanas produkti vai arī nav tik efektīvi. Ja vēlaties panākt, ka nav jāizdod liela nauda par tīrīšanas līdzekļiem, reizē nodrošinot tīrīšanas efektivitāti un nekaitīgumu, varat izmantot tīrīšanai dažādus organiskus produktus, kurus ikdienā lietojat pārtikā.

1. Etiķis
Etiķis ir lielisks tīrīšanas līdzeklis tādām telpām kā virtuve un vannasistaba. Tas ir lielisks dažādu vielu šķīdinātājs, kā arī tam ir antibakteriāla iedarbība. Etiķis tiks galā ar apkaļķojumu, pelējumu, baktērijām un vienkārši dažādiem netīrumiem. Ar etiķi tīrā veidā verat tīrīt nelielas virsmas, piemēram, piekaltuša ēdiena traipus, pelējuma pleķus utt. Atšķaidot etiķi ar ūdeni var tīrīt, piemēram, logus, grīdas un citas plašas virsmas. Vienīgais etiķa mīnuss ir nepatīkama, kodīga smaka, bet tā ātri izgaro ja telpa tiek vēdināta. Etiķis ir organiska viela un mazos daudzumos tā nenodarīs nekādu kaitējumu ne cilvēka veselībai ne apkārtējai dabai.

2. Cepamā soda
Cepamā soda ir gan netīrumus šķīdinošs, gan reizē arī abrazīvs līdzeklis, kas darbosies daudz labāk nekā vairums ķīmisko tīrīšanas pulveru. Ar cepamo sodu būs iespējams notīrīt pat spēcīgu piedegumu vai piekaltušus netīrumus. Sajaucot cepamo pulveri ar sāli, būs iespējams pat iztīrīt piedegušu cepeškrāsni, kur piedegušo tauku slānis krājies jau gadiem. Arī cepamā soda ir organiska viela, ko mēs bieži patērējam uzturā. Sodas ūdens pat tiek lietots kā medicīnisks līdzeklis gremošanas problēmām, līdz ar to, ir skaidrs, ka soda pat lielos daudzumos nekādu negatīvu ietekmi neradīs.

3. Citronu sula
Citronu sula ir ļoti universāls tīrīšanas līdzeklis. Tas gan nogalina pelējums sēnīti, gan šķīdina taukus, gan spodrina virsmas, neatstājot švīkas. Tātad ar citronu sulu var mazgāt gan netīros traukus, gan tīrīt grīdas un sienu virsmas virtuvē un vannasistabā, gan tīrīt spoguļus, stiklus un metāliskas virsmas. Tiesa, tīrīšanai izmantot tīru, svaigi spiestu citronu sulu varētu būt gan dārgi, gan neērti, jo būtu jāspiež liels daudzums citronu, taču lielu virsmu tīrīšanai sulu var arī atšķaidīt. Sliktākajā gadījumā derēs arī ūdenī izšķīdināta citronskābe vai citronu koncentrāts. Citroni ne vien nav kaitīgi, bet pat ir ļoti veselīgi, tāpēc par šī līdzekļa ekoloģiskumu nav šaubu.

4. Ūdeņraža pārskābe
Visi notikti būs pamanījuši, ka uzlejot ūdeņraža pārskābi uz brūces, tā sāk putot. Šāda ietekme iz arī uz citām organiskām vielām, tāpēc ūdeņraža pārskābe lieliski noder kā traipu tīrītājs. Ar to var iztīrīt dažādus traipus no apģērba un šķīdina arī citus netīrumus. Tāpat šai vielai piemīt arī balinošs efekts, līdz ar to var iztīrīt pat ieēdušos traipus. Ar šo tīrīšanas līdzekli gan mazliet jāuzmanās. To nevajadzētu lietot lielos daudzumos, jo nonākot apkārtējā vidē, tas tomēr rada piesārņojumu.

5. Olīveļļa
Olīveļļa ir lielisks produkts virsmu spodrināšanai. Īpaši labi tā derēs, piemēram, ādas mēbeļu tīrīšanai. Sajaucot to ar citronu sulu, olīveļļa ne vien padarīs virsmas spīdīgas, bet arī lieliski noņem netīrumus. Sajaucot to ar sāli, tā darbosies kā abrazīvs tīrīšanas līdzeklis. Arī olīveļļa ir uzturā plaši lietots produkts, kuram ir pozitīva ietekme uz veselību, un izmantojot to mājas tīrīšanā, varat būt drošs, ka nekāds kaitējums nevienam netiks nodarīts.

Šie ne būt nav vienīgie produkti, ko var izmatot ikdienas uzkopšanā. Daudziem organiskiem produktiem pieder antibakteriālas, antiseptiskas, šķīdinošas, abrazīvas un citas īpašības, kas lieliski noder dažādu veidu uzkopšanas darbos. Tajā pašā laikā šie produkti neizmaksā dārgi un tie ne vien nenodara kaitējumu jūsu veselībai, bet arī mazina piesārņojumu, jo nonākot ārējā vidē, šīs vielas nenodara nekādu kaitējumu dabai.